Zmeny sfarbenia pokožky 

Všimli ste si, že sa vám počas tehotenstva zmenila farba pokožky? Vieme, prečo vám pokožka počas tehotenstva stmavla a čo s tým môžete robiť.

Čo spôsobuje zmeny sfarbenia pokožky?

Niektorí odborníci tvrdia, že zmeny sfarbenia pokožky, počas tehotenstva, spôsobuje potrava, ktorú skonzumujete. Pravdepodobne to však majú na svedomí tehotenstké hormóny, ktoré spôsobujú mnohé zmeny počas tehotenstva.

Čo potrebujete vedieť

Zmeny sfarbenia pokožky, najmä začervenané miesta na rukách, či chodidlách, sú prirodzenou súčasťou tehotenstva. Môžete si takisto všimnúť tmavšiu pokožku pod pazuchami, či medzi stehnami a výraznejšia je aj linea nigra. Rovnako sa zvýraznia pehy a škvrny na tvári, no zmeny sfarbenia pokožky spozorujete na celom tele.

Ženy so svetlejšou pokožkou zaznamenajú počas tehotenstva výraznejšie zmeny, než ženy s tmavou pleťou, je však isté, že farba vašej pokožky sa vráti do normálu, hneď po pôrode.

Čo môžete urobiť

  • Aj počas horúcich letných dní zahaľte svoje telo, siahnite po ľahkých materiáloch, ako je šifón, či hodváb, ktoré sú priedušné. Vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu spôsobuje stmavnutie pokožky a to aj v prípade, že používate opaľovací krém.
  • Denne používajte opaľovací krém, aj v prípade, že je obloha posiata mrakmi. Je veľkou chybou myslieť si, že sa nemusíte chrániť pred ultrafialovým žiarením, keď sú na oblohe mraky.
  • Niektorí odborníci sa domnievajú, že zmeny sfarbenia pokožky sú spojené s nedostatkom kyseliny listovej. Uistite sa, že jete dostatok zelenej listovej zeleniny a pravidelne užívajte doplnok stravy, ktorý obsahuje kyselinu listovú.

Aké su Vaše skúsenosti?