Ako rýchlo otehotnieť?

rady, ako rychlejsie otehotniet

Už dlho sa vám nedarí otehotnieť a už tak dlho čakáte na to vytúžené bábätko? Prečítajte si tento článok plný konkrétnych rád, ktoré vám pomôžu maximalizovať vaše šance na čo najskoršie otehotnenie.

Otehotnenie je veľmi nevyspytateľné. Niekomu sa podarí otehotnieť aj keď po tom netúži, zatiaľ čo iné páry sa dlhé roky pokúšajú priviesť na svet aspoň jedného potomka, no nedarí sa im to.

Ak ste už netrpezlivá a stále sa vám to nedarí, riaďte sa našimi tipmi a návodmi na rýchlejšie otehotnenie. Pokiaľ všetko pôjde podľa plánu, už čoskoro budete možno aj vy vašim blízkym oznamovať dobrú správu, na ktorú už tak dlho čakajú.

Ako teda rýchlo otehotnieť? Prečítajte si našich 17 tipov a zistite, čo všetko môžete urobiť pre to, aby ste ľahšie otehotnela.

Naplánujte si návštevu u gynekológa

Návšteva gynekológa by mala byť prvou zástavkou na ceste za vašim vysnívaným bábätkom. Dohodnite si stretnutie s lekárom a pokiaľ to bude možné, navštívte ho aj s vašim partnerom. Gynekológovia majú s procesom otehotnenia obrovské skúsenosti a budú vám najlepšie schopní poradiť.

Na stretnutie s gynekológom sa dôkladne pripravte. Bude sa s vami rozprávať o všetkých dôležitých faktoroch, ktoré by mohli ovplyvniť vaše šance na otehotnenie či zdravie vášho budúceho dieťatka.

Čo vás čaká u gynekológa?

  • Porozprávate sa o vašej zdravotnej minulosti a zdravotnej minulosti vašej rodiny.
  • Lekárovi priblížite váš zdravotný stav, ako aj zoznam liekov, ktoré užívate.
  • Bude dobré, ak vám lekár urobí kompletné krvné testy, genetické testy a testy na rôzne sexuálne-prenosné choroby a infekcie.
  • Porozprávate sa o vašej snahe o otehotnenie, vďaka čomu vám bude gynekológ schopný dať neoceniteľné rady, ako na to.

Vďaka tomu všetkému bude pre vás návšteva gynekológa nesmierne prínosná. Preto by ste ju určite nemali podceniť a už vôbec nie vynechať. Aj ak je pre vás každá návšteva „ženského doktora“ nepríjemná, určite by ste sa mali prekonať a dohodnúť si stretnutie. Naozaj to stojí za to.

Bude Vás zaujímať:
Odhaľte 1 zvláštny trik, ako rýchlo otehotnieť

Nechajte skontrolovať zdravie spermií vášho partnera

Väčšina rád a tipov v tomto článku je zameraná na ženy. Avšak, na otehotnenie sú potrební dvaja ľudia. Nezabúdajte na to, že aj váš partner musí byť v poriadku, aby ste boli schopná otehotnieť. Teda, aspoň jeho spermie musia byť zdravé. Podstatná časť problémov s otehotnením totiž pochádza z partnerovej strany.

Na zistenie stavu „plavcov“ vášho partnera sa používa vyšetrenie známe pod názvom spermiogram. Počas tohto vyšetrenia je najprv odobraná vzorka semena (ejakulátu), ktorá je následne podrobená viacerým testom.

Čo všetko sa skúma? Spermiogram testuje (nie len) tieto oblasti:

  • Objem a viskozita ejakulátu
  • Celkový počet spermií
  • Pohyblivosť spermií
  • Počet normálnych a poškodených spermií
  • Obsah fruktózy v ejakuláte
  • pH ejakulátu
  • Množstvo bielych krviniek v ejakuláte

Pomocou zhodnotenia týchto faktorov je možné prísť na to, či sú mužove spermie v poriadku alebo nie. Aj so spermiami v horšom stave je možné splodiť dieťa, no čím sú plavci vášho partnera na tom lepšie, tým vyššie budú vaše šance na úspech.

Spermiogram sa typicky vykonáva u lekára, no existujú aj testy na domáce použitie. Tie testujú iba počet spermií, čo je síce jedna z najdôležitejších charakteristík, no podstatné sú aj tie ďalšie, ktoré domáci test neodhalí.

Aj napriek tomu môže byť domáci spermiogram vhodným riešením pre niektorých mužov. Domáci spermiogram je určite lepší, ako žiadny spermiogram, no najlepšia je analýza semena vykonaná odborníkom.

Vysaďte antikoncepciu

Áno, znie to logicky a samozrejme. Keď sa snažíte otehotnieť, akúkoľvek antikoncepciu musíte prestať používať. Avšak, je potrebné myslieť aj na to, že rôzne druhy antikoncepcie majú rozdielne účinky.

Napríklad, niektoré druhy hormonálnej antikoncepcie nezabraňujú oplodneniu len počas ich užívania, ale znižujú plodnosť až niekoľko dní, týždňov či dokonca mesiacov po vysadení. Ak nejaké tabletky užívate, zistite si, ako v tomto smere účinkujú, aby ste ich boli schopná v správnom čase prestať užívať. Inak by mohli byť zbytočnou prekážkou medzi vami a otehotnením.

Poraďte sa s vašim gynekológom a zistite, kedy je pre vás najvhodnejšie prestať užívať vaše antikoncepčné tabletky. Lekár vám v tomto smere bude schopný poradiť najlepšie.

Súvisiace články:

Sledujte váš menštruačný cyklus a vypočítajte si plodné dni

Dôkladné sledovanie vášho menštruačného cyklu a vypočítanie najlepších dní na otehotnenie je pri snahe o počatie dieťaťa veľmi dôležité aktivity. Ak chcete otehotnieť, mali by ste zistiť, kedy máte plodné dni a následne podľa toho konať.

Počas ovulácie sa uvoľňuje vajíčko z vaječníka. V tomto štádiu je pripravené na oplodnenie a je teda logické, že práve v tomto období budú vaše šance najvyššie. Práve preto sa toto obdobie nazýva aj pomenovaním „plodné dni“.

Ako si vypočítať plodné dni?

  • Väčšina žien má plodné dni počas 14. až 15. dňa od začiatku menštruačného cyklu. Konkrétne obdobie sa môže mierne líšiť, no vo všeobecnosti sa nachádza zhruba v tomto intervale.
  • Nezabúdajte na to, že vajíčko vie v tele ženy v plodnom stave vydržať 12 až 24 hodín, zatiaľ čo spermie môžu v tele ženy prežiť dokonca až 48 – 72 hodín. Vďaka tomu sa vaše „okienko plodnosti“ môže predĺžiť až na 5 či 6 po sebe idúcich dní.

Váš menštruačný cyklus najlepšie zanalyzujete sama, no môžete sa poradiť aj s vašim gynekológom. Taktiež môžete jednoducho a rýchlo použiť našu online kalkulačku na výpočet plodných a neplodných dní, ktorá vám jasne napovie, kedy je pre vás najlepší čas na pohlavný styk.

Okrem toho môžete sledovať aj ďalšie charakteristiky vášho tela, ktoré vám napovedia, kedy k ovulácii naozaj dochádza:

  • Mnohé ženy pociťujú počas ovulácie zlepšenie stavu pleti.
  • Mnohé ženy majú počas ovulácie väčšie libido (chuť na sex).
  • Hlien krčka maternice býva počas ovulácie slabší a vodový.
  • Počas ovulácie sa zvyšuje tzv. bazálna teplota, ktorej sledovaním môžete celkom jednoznačne spozorovať ovuláciu.

Taktiež môžete použiť testy ovulácie, ktoré fungujú podobne ako tehotenské testy, teda namočením do moču. Tieto testy detegujú luteinizačný hormón v moči, ktorého hladina je jasným ukazovateľom toho, či vo vašom tele ovulácia prebieha alebo nie.

[sc name=“reklama“]

Počas plodných dní majte dostatok sexu

Aby ste zabezpečili čo najlepší výsledok svojho snaženia, mali by ste využiť takzvané „plodné okno“. To je zväčša 6 dní pred samotným dňom ovulácie. Kedy je to vaše, zistíte ak si vypočítate plodné dni s pomocou našej ovulačnej kalkulačky.

Radíme mať sex každý druhý deň, to by malo byť dostatočné. Samozrejme, pokiaľ vám vaše snaženie s partnerom nespôsobuje veľký stres, pokojne majte sex i každý deň. Žiadne štúdie zatiaľ nepreukázali, že by častejšia ejakulácia znižovala hustotu spermií v ejakuláte.

Nad výberom polohy príliš nepremýšľajte

Niekedy sa vraví, že misionárska poloha s mužom hore a ženou dole je na otehotnenie najlepšia, alebo dokonca úplne jediná. Avšak, tak to vôbec nie je. Na otehotnenie je vhodných naozaj mnoho pozícií. Otehotnieť môžete bez problémov aj vtedy, keď kľačíte na kolenách a partner do vás preniká odzadu, či keď do vás preniká z boku.

Taktiež nemusíte po skončení pohlavného styku držať nohy nad zvyškom tela a „pomáhať“ tak spermiám dostať sa k vajíčku. Spermie majú svoj bičík a navyše sú podporované kontrakciami maternice, ku ktorým dochádza presne z tohoto dôvodu.

Môžete si zvoliť polohu, no zbytočne sa tým nestresujte. Jednoducho si užite pohlavný styk a zvyšok už nechajte na spermie a vajíčko. Ak chcete aj napriek tomu poradiť s výberom správnej polohy, prečítajte si náš článok s najlepšími polohami na otehotnenie.

Pozor na špinenie a krvácanie

Ak krvácate či máte len jemné krvácanie počas tehotenstva, môže to znamenať rôzne veci. Môže to byť známka potratu, avšak niekedy môže mať žena menštruáciu či špiniť aj v prípade zdravého tehotenstva. Preto ak niečo takéto spozorujete, urýchlene zájdite ku svojmu gynekológovi aby ste zistili, ktorá možnosť platí pre vás.

Súvisiace články:

Vyhnite sa lubrikačnému gélu

Keď sa pokúšate otehotnieť, mali by ste prestať používať lubrikačné gély. Tie totiž môžu zabíjať spermie a znižovať tak vašu šancu na otehotnenie. Pokiaľ teda lubrikačné gély skutočne nepotrebujete, prestaňte ich používať.

Ak si myslíte, že vám to bez lubrikantu pôjde horšie, vyskúšajte dať viac úsilia do predohry a nahradiť tak lubrikačný gél prirodzenými tekutinami. No a pokiaľ to fakt bez nejakého toho gélu nejde, vyberte si taký, ktorý partnerovým spermiám zbytočne nerobí prácu zložitejšou. Ideálne sa však akýmkoľvek dodatočným lubrikantom vyhnite.

Súvisiace články:

Stravujte sa zdravo a dbajte na vašu telesnú hmotnosť

Vaša šanca na otehotnenie a bezproblémové tehotenstvo je ovplyvnená aj vašou telesnou hmotnosťou. Tá by sa mala ideálne pohybovať v „zdravej oblasti“, teda by ste mali vážiť priveľa ani primálo.

Podľa Americkej spoločnosti pre reprodukčnú medicínu je až 12% všetkých prípadov neplodnosti ovplyvnená nadváhou alebo podváhou ženy, ktorá sa snaží otehotnieť. Ani jedna z týchto situácií totiž nie je pre otehotnenie a zdravie vášho budúceho dieťatka prospešná.

Ženy s príliš vysokou hmotnosťou v porovnaní s ich výškou sú náchylnejšie na tehotenskú cukrovku, ako aj vysoký krvný tlak či problémy s donosením dieťaťa. Ženy s príliš nízkou telesnou hmotnosťou môžu mať tiež problém úspešne donosiť plod, prípadne sa ich dieťa môže narodiť s nízkou pôrodnou hmotnosťou, čo môže negatívne vplývať na jeho zdravie a vývoj.

Čo s tým robiť? Pokiaľ trpíte nadváhou alebo podváhou, je náročné vám odporučiť akýkoľvek postup, pretože každá žena je iná a reaguje na živiny odlišným spôsobom. Najlepšie urobíte, keď sa obrátite na výživového poradcu a budete sa stravovať tak, aby sa vaša hmotnosť dostala na správnu úroveň.

Zdravé stravovanie môže byť doplnené správnym cvičením a aktívnym životným štýlom. Tomu sa ešte v tomto článku budeme venovať neskôr.

Nezabúdajte na vitamíny a minerály

Dostatočný príjem vitamínov a minerálov je pri snahe o otehotnenie priam kľúčový. Existuje mnoho vitamínov, ktoré sú pre otehotnenie a vyvíjajúci sa plod dôležité, no žiadny z nich nie je tak dôležitý ako kyselina listová, známa tiež ako vitamín B9.

Tento vitamín (okrem iného) prispieva k normálnemu rastu a vývoju ľudského plodu v tele matky. Pomáha pri delení buniek, vďaka čomu dieťatko môže rásť a správnym spôsobom sa vyvíjať. Podporou správneho vývoja znižuje kyselina listová aj riziko výskytu vrodených vývojových porúch vášho budúceho dieťaťa a pomáha pripraviť maternicu na 9 mesiacov tehotenstva.

Kyselina listová by teda počas tehotenstva a pri snahe o otehotnenie mala byť pre vás vitamínom číslo jeden. Môžete ju začať užívať už vtedy, keď sa pokúšate otehotnieť. Nikdy totiž neviete, kedy sa vám to podarí, takže je určite lepšie pripraviť vaše telo už od začiatku.

Okrem kyseliny listovej sú počas tehotenstva a pri snahe o otehotnenie dôležité aj iné vitamíny a minerály, vrátane týchto:

  • Vitamín D
  • Vitamín E
  • Vitamín C
  • Ostatné vitamíny skupiny B
  • Vápnik
  • Železo
  • Zinok
  • Jód
  • Meď
  • Selén

Tieto vitamíny a minerály môžete konzumovať samostatne, no pre mnohé z vás bude výhodnejšie a hlavne jednoduchšie vyskúšať rôzne tehotenské vitamíny, ktoré obsahujú pripravenú zmes dôležitých vitamínov a minerálov pre vás a teda aj pre vaše budúce dieťatko.

Vyskúšajte bylinné prípravky a potravinové doplnky

Okrem vyššie uvedených zmesí vitamínov a minerálov existujú aj komplexnejšie potravinové doplnky na podporu plodnosti, ktoré obsahujú aj ďalšie prospešné látky, ako napríklad výťažky z rôznych byliniek, antioxidanty či aminokyseliny.

Na trhu sa nachádza množstvo takýchto doplnkov stravy, z ktorých si môžete vybrať. Nie je zaručené, že vám pomôžu otehotnieť, no vašej snahe o otehotnenie by nemali nijako prekážať. Práve naopak. Zloženie bohaté na látky pozitívne vplývajúce na plodnosť, ako aj celkový stav organizmu, vám môže pri snahe o otehotnenie iba pomôcť.

Okrem potravinových doplnkov pre vás existujú aj doplnky stravy, ktoré môže na podporu plodnosti užívať váš partner. Niektoré spoločnosti dokonca predávajú zvýhodnené balíky potravinových doplnkov pre vás a pre vášho partnera.

Okrem takýchto potravinových doplnkov môžete vyskúšať aj rôzne bylinné prípravky a čaje. Rozličné bylinky sa už dlhé roky používajú na najrôznejšie účely. Stačí sa spýtať vašej mamy či kohokoľvek zo starších generácií a určite dostanete nespočetné množstvo tipov na najrôznejšie bylinky, ktoré sa odjakživa na tento účel používajú.

Nestresujte sa

Nadmerné množstvo stresu je pre každého človeka škodlivé, no obzvlášť to platí pre ženy pokúšajúce sa otehotnieť. Všetko naznačuje tomu, že stres môže negatívne ovplyvniť aj pravdepodobnosť toho, že sa vám podarí otehotnieť.

Nadmerný stres totiž môže ovplyvniť hladinu hormónov vo vašom organizme, ako aj v organizme vášho partnera. Preto by ste sa obaja mali snažiť minimalizovať množstvo stresu, ktoré počas snahy o otehotnenie zažívate. Spojitosť medzi stresom a neplodnosťou bola vedecky dokázaná.

Najhoršie na spojitosti stresu a snahy o otehotnenie je to, že množstvo neúspešných pokusov o splodenie dieťatka spravidla hladinu stresu oboch partnerov iba zvyšuje. Čím dlhšie sa vám nedarí otehotnieť, tým viac vás to stresuje, obzvlášť, keď sa príliš ponáhľate. Kvôli tomu vlastne môže hnanie sa za dieťaťom pôsobiť kontraproduktívne.

Pokiaľ vám neschopnosť počať dieťa spôsobuje stres, mali by ste s tým niečo skúsiť urobiť. Vyskúšajte meditáciu, relaxačné cvičenia, jogu alebo čokoľvek iné, čo vám pomôže znížiť hladinu stresu vo vašom živote a živote vášho partnera. Taktiež, pamätajte na to, že otehotnieť sa väčšine párov nepodarí ihneď a väčšinou to nejaký čas trvá, takže nemusíte už po pár mesiacoch snaženia strácať nádej.

Nehrajte sa na spermiovú políciu

Rozumieme, že veľmi túžite po dieťatku, avšak neverte rôznym rečiam o tom ako spodné prádlo môže ovplyvniť spermie vášho partnera a neurčujte mu, čo si má obliekať. Uvoľnite sa trochu. Tak isto nebolo dokázané, že by pobyty vo vani či sauny nejak ovplyvnili kvalitu spermií.

Ak fajčíte, prestaňte!

Fajčenie je škodlivé. O tom už dnes snáď nikto nepochybuje. Pokiaľ fajčíte, mali by ste s tým čo najskôr prestať. A to platí nie len pre vás, ale aj pre vášho partnera. Fajčenie totiž môže negatívne ovplyvniť vašu plodnosť, ako aj plodnosť vášho partnera.

Ak sa vám už dlhšie nedarí prestať fajčiť, môžete snahu o splodenie bábätka použiť ako ďalší skvelý dôvod na to, aby ste s vašim nezdravým zlozvykom čo najskôr skoncovali. Bude to stáť za to. Nie len zlepšíte celkový stav vášho organizmu, ale aj zvýšite vašu šancu na otehotnenie. A keď sa vám to konečne podarí a privediete na tento svet vášho nového potomka, budete ho vychovávať v nefajčiarskej domácnosti.

Existujú minimálne 4 podstatné dôvody, prečo by ste pri snahe otehotnieť (a samozrejme aj počas samotného tehotenstva) nemali fajčiť:

  • Zatiaľ všetky štúdie vykonané v tejto oblasti dokazujú, že fajčenie negatívne ovplyvňuje plodnosť a dobu, počas ktorej sa ženám darí otehotnieť. Taktiež bolo dokázané, že tieto negatívne účinky môžu byť dosiahnuté aj pasívnym fajčením, takže by mal prestať aj váš partner a nemali by ste sa zdržiavať v zafajčených priestoroch.
  • Medzi konkrétne prejavy vplyvu fajčenia na plodnosť patrí poškodenie vaječníkov, úbytok vajíčok či skorší nástup menopauzy.
  • Fajčenie je spojené s vyšším počtom potratov, ako aj predčasným pôrodom a nízkou váhou novorodencov.
  • Fajčenie navyše prispieva k zvýšenému výskytu syndrómu náhleho úmrtia dieťaťa.

Myslíme si, že vyššie uvedené dôvody sú dostačujúce na to, aby ste naozaj prestali fajčiť, alebo fajčenie aspoň obmedzili. Samozrejme, tento zlozvyk nemusí v niektorých prípadoch vaše otehotnenie, tehotenstvo ani bábätko nijako ovplyvniť, no určite sa to neoplatí zbytočne riskovať.

Ako sme už spomínali, fajčiť by ideálne mal prestať aj váš partner. Jednak môže jeho cigaretový dym ovplyvňovať aj váš organizmus, no zároveň môže fajčenie negatívne vplývať na kvalitu a počet jeho spermií a tým prakticky znižovať jeho plodnosť. Fajčenie môže u mužov znižovať počet spermií a ich pohyblivosť, kvôli čomu môže byť šanca na oplodnenie výrazne znížená.

[sc name=“reklama“]

Vyhnite sa alkoholu

Pri spomenutí alkoholu a tehotenstva je hneď azda každému jasné, že niečo nie je v poriadku. Tehotné ženy by rozhodne alkohol piť nemali kvôli možnému poškodeniu plodu, no jeho konzumáciu by mali minimalizovať aj ženy, ktoré sa o otehotnenie ešte iba pokúšajú.

Vedecké štúdie v tejto oblasti nie sú úplne jednoznačné, no niektoré z nich naznačujú, že pitie alkoholu počas obdobia, keď sa snažíte otehotnieť, môže mať na otehotnenie aj samotné tehotenstvo nepriaznivé účinky.

Taktiež by ste mali myslieť na to, že o tom, že sa vám podarilo otehotnieť, nebudete vedieť okamžite. Chvíľu trvá, kým sa tehotenstvo akýmkoľvek spôsobom prejaví, takže je možné, že už budete niekoľko týždňov tehotná a ani o tom nebudete vedieť. Pokiaľ to počas týchto týždňov budete zbytočne preháňať s alkoholom, mohlo by to nepriaznivo ovplyvniť vývin plodu.

Pokiaľ sa teda snažíte otehotnieť, pokúste sa obmedziť konzumáciu alkoholu na minimum. Samozrejme, občasný pohárik vína alebo iného druhu alkoholu by vám ani vášmu budúcemu dieťatku nemal uškodiť, no vždy je lepšie byť opatrnejšou.

S kávou a kofeínom opatrne

Niektorí ľudia si nevedia svoje ráno bez kávy snáď nevedia ani predstaviť. Dopriať si jednu či dve kávy denne je úplne v poriadku, a to aj vtedy, keď sa snažíte otehotnieť. Avšak, nemali by ste to preháňať. Nadmerná konzumácia kávy a kofeínu môže preukázateľne znižovať schopnosť ženy počať dieťa.

Navyše, s kávou a kofeínom by ste to nemali preháňať ani po otehotnení. Príliš vysoká konzumácia kávy počas tehotenstva totiž zvyšuje šancu potratu. Aj počas tehotenstva si môžete sem-tam dopriať kávu, no optimálne by ste jej konzumáciu mali obmedziť na maximálne jednu šálku denne.

Cvičte zdravým spôsobom podporujúcim plodnosť

Cvičenie je vo všeobecnosti pre ľudské telo pozitívne, teda aspoň vtedy, keď pri ňom nezachádzame do extrémov. Zlepšuje krvný obeh a zvyšuje hladinu prospešných antioxidantov v organizme. Pri snahe o otehotnenie by ste si však mali dať pozor na to, aby ste cvičili správnym spôsobom a neznížili tak vašu šancu na splodenie dieťatka.

Prvým pravidlom by pri cvičení malo byť to, aby ste to nepreháňali. Nadmerná fyzická námaha by totiž mohla negatívne ovplyvniť ovuláciu, ktorá je, samozrejme, potrebná na to, aby vôbec mohlo dôjsť k oplodneniu vajíčka. V extrémnych prípadoch môže žena kvôli námahe ovuláciu stratiť, no k tomu dochádza naozaj iba zriedkavo.

Doprajte si ľahšie cvičenie a dbajte na zdravú životosprávu. Príjemná fyzická aktivita vám môže jednak pomôcť zlepšiť vašu telesnú hmotnosť, no zároveň môže odbúravať stres a celkovo pozitívne vplývať na váš život.

Čo vek a otehotnenie?

Určite ste už počuli o tom, že vek, počas ktorého môže žena otehotnieť, je obmedzený. Hovorí sa, že najlepšie obdobie na otehotnenie je medzi 20. a 30. rokom života ženy. Po tridsiatke už plodnosť pomaly klesá a po štyridsiatke už môže byť otehotnenie naozaj problematické.

V dnešnej dobe to môže byť väčším problémom, ako kedysi. Pred niekoľkými desiatkami rokov bolo typické, že ženy privádzali na svet svojich prvých potomkov už pred dosiahnutím 20. roku života. Dnes je už situácia iná. Mnohé ženy chcú najskôr spoznať svet, vybudovať kariéru a vytvoriť zázemie, a až potom vôbec rozmýšľajú nad tehotenstvom.

Bohužiaľ, vek ženy v tomto ohľade nepustí. S pribúdajúcimi rokmi je v ženskom tele stále menej a menej vajíčok, ktoré sú navyše často menej kvalitné, ako boli napríklad v dvadsiatke. Pri tehotenstve v staršom veku je väčšie riziko genetických porúch a potratov.

Samozrejme, aj staršie ženy môžu bez problémov otehotnieť a priviesť na svet zdravé a šťastné dieťa. Riziká sú však pri tehotenstve v pokročilejšom veku vyššie.

Nestrácajte nádej

Pokiaľ sa vám aj napriek vytrvalému snaženiu nedarí otehotnieť, nestrácajte nádej. Nezačínajte podliehať panike a stresu. Pozorne si prečítajte rady v tomto článku a čo najviac z nich dodržiavajte – pomôže vám to maximalizovať vaše šance na úspešné otehotnenie a získanie vysnívaného bábätka, o ktoré ste sa tak dlho pokúšali.

Všetky tipy v tomto článku vám môžu výrazne pomôcť, no pri neúspešnej snahe o otehotnenie by ste sa rozhodne mali obrátiť na odborníkov a nechať si poradiť od ľudí, ktorí majú v tejto oblasti najväčšie skúsenosti.

Držíme vám palce a veríme, že sa vám to už čoskoro poradí.

Súvisiace články:

2 komentáre

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *