Ak sa snažíte otehotnieť už dlhšiu dobu, ale stále nie ste úspešná, je pravdepodobne čas na to, aby ste preskúmala, akým spôsobom máte vy a váš partner sex. Áno! Sexuálne polohy sú jedným z faktorov, ktoré ovplyvňujú úspešnosť počatia.

Je pár vecí, ktoré by ste mali vedieť na začiatok: Ak sa snažíte otehotnieť, pravidlo č. 1 je mať pravidelný a častý sex, najmä v čase ovulácie – čo je pravdepodobne vaše najplodnejšie obdobie. Okrem toho, že sexuálne pozície pomáhajú pri hlbšom vniknutí, sú skvelé aj na pomoc  mužským spermiám na ich ceste smerom k vajíčku. Dôležité je tiež dosiahnutie orgazmu, pretože kontrakcie vyvolané v maternici počas orgazmu napomôžu spermiám dosiahnuť svoj cieľ rýchlejšie.

Najlepšie polohy na otehotnenie

  • Misionár: Ľahnite si na chrbát, pričom je muž navrchu. Skutočnosť, že vaša panva nie je naklonená smerom dole pomáha preniknutiu spermií bližšie ku krčku maternice, takže je počatie jednoduchšie, a ako bonus má muž veľký priestor na dosiahnutie lepšej penetrácie. Aj keď neexistuje žiadny skutočný dôkaz, niektorí ľudia hovoria, že umiestnenie vankúša pod vaše boky pomáha jeho spermiám cestovať hlbšie.
  • Na psíka (Doggy style): Skvelá poloha, a bude so mnou súhlasiť väčšina mužov. Naviac je táto poloha výborná na počatie dieťatka, pričom pomáha zlepšiť vniknutie o niečo viac než iné pozície.
  • Glowing triangle: Táto pozícia je variáciou klasickej misionárskej polohy. Rozdiel je v tom, že muž sa nachádza na všetkých štyroch nad vami, pričom je jeho panva v miernom vyvýšení. Môžete si pod seba podložiť vankúš, alebo môžete muža obopnúť nohami. Táto poloha taktiež zlepšuje hĺbku vniku.
  • The rock and roll: Tiež sa podobá misionárskej polohe. Táto pozícia vám zabezpečí hlbšie vniknutie a dosiahnutie bodu G, čo napomôže počatiu. Rozdielom od misionárskej polohy je, že pri “rock and roll” zdvihnete svoje nohy tak, aby sa nachádzali nad vašou hlavou.
  • Magický vrch (Magic mountain): táto pozícia sa podobá doggy style. Muž sa nachádza prehnutý cez vás tak, že sa váš chrbát dotýka jeho hrude. Táto pozícia nie len, že zlepšuje hĺbku vniku, ale aj stimuluje klitoris a pomáha pri počatí.
  • Lyžičky: Ďalšia pozícia, ktorá nám prináša mnoho benefitov. Ľahnite si spolu so svojím partnerom za sebou. V tejto polohe vytvárate 90 stupňový uhol, takže sa spermia môže dostať jednoduchšie k vajíčku a oplodniť ho. Môžete tiež vyskúšať mnohé variácie tejto pozície.

Odvážnejšie polohy

  • Pluh: pri tejto polohe budete stáť na vašich rukách s nohami vo vzduchu. Tie pridrží váš partner v pozícii, akoby držal pluh.
  • Motýlik: Vy ležíte na zemi alebo stole, pričom váš partner prichádza spredu a vy si vyložíte nohy na jeho ramená. Pre väčšie pohodlie si môžete pod seba podložiť niekoľko vankúšov. Táto pozícia okorení váš sexuálny život, zabezpečí lepšiu penetráciu a  pomáha prenosu spermií do vašej pošvy.

Mala by som po skončení zostať ležať?

Nezabolí vás, ak to skúsite. Je viac pravdepodobné, že spermie zostanú v pošve a okolo krčka maternice, ak ostanete ležať. Avšak, v každej ejakulácii sú milióny spermií, takže by ich malo byť v pošve dosť, aj keby chcete vstať priamo po sexe.

Ak máte čas, môžete vyskúšať ležať v jemnom sklone po dobu až pol hodiny po sexe. Nie je to však dobrý nápad, ak ste náchylnejšia na infekcie močových ciest.

Niektoré ženy prisahajú, že pomáha ležanie na chrbte a bicyklovanie nohami vo vzduchu niekoľko minút po sexe. Ak nič iné, doprajete sebe a svojmu partnerovi zdravý smiech. A čo by mohlo lepšie prispieť k úspešnému počatiu, ako zábava v posteli?

Bude Vás zaujímať:

najlepsie polohy na otehotnenie