neplodnostAk sa vy a Váš partner neúspešne snažíte o dieťa, nie ste v tom sami. Neplodnosť postihuje odhadom 10 až 15 percent párov na Slovensku.

Neplodnosť je definovaná ako stav, kedy nie ste schopná otehotnieť a počať dieťa napriek tomu, že máte po dobu viac, ako jeden rok pravidelný pohlavný styk bez užívania antikoncepcie.

Príčiny neplodnosti môžu byť ako na vašej, tak na strane vášho partnera a dôvodom môže byť ako jeden, tak aj niekoľko vzájomných faktorov, ktoré vám bránia otehotnieť.

Našťastie existuje celý rad bezpečných a účinných liečebných postupov pre zvýšenie Vaších šancí otehotnieť a počať dieťa.

Neplodnosť – všetko čo potrebujete vedieť:

Bude Vás zaujímať:
Odhaľte 1 zvláštny trik, ako rýchlo otehotnieť

Príčiny neplodnosti

V dnešnej dobe sa čoraz častejšie stáva, že akokoľvek sa pár snaží počať dieťatko, nepodarí sa im to. Tento článok vám priblíži aké môžu byť príčiny toho, že neviete s partnerom splodiť dieťa.

Liečba neplodnosti

Ak ste sa dlho s partnerom márne snažili počať dieťatko, zrejme teraz premýšľate nad liečbou vašej neplodnosti. Tento článok pre vás bude slúžiť ako základné zhrnutie vašich možností.

Neplodnosť u mužov (Príčiny neplodnosti u mužov)

V tomto článku si vysvetlíme čo všetko je u muža potrebné na to, aby bol schopný oplodniť partnerkine vajíčko. Taktiež sa podrobne pozrieme na mnoho príčin, ktoré môžu spôsobovať mužskú neplodnosť.

Neplodnosť u žien (Príčiny neplodnosti u žien)

Ak sa vám s partnerom nedarí počať dieťatko, určite ste už zisťovali prečo. Tento článok vám objasní aké môžu byť príčiny neplodnosti na strane ženy.

Endometrióza

Často môže stáť za neplodnosťou ženy ochorenie zvané endometrióza. Tento článok vám pomôže pochopiť čo to je a aké sú jej príčiny.

Ako sa zmieriť s neplodnosťou

S neplodnosťou sa pár vyrovnávajú len veľmi ťažko. Náš článok vás prevedie užitočnými a overenými radami aby vám túto nepríjemnú skúsenosť čo najviac uľahčil.